Plusy i minusy pokładu jachtowego w domu.

Pokład jachtowy w domu – nowoczesne rozwiązanie do łazienki.

Urządzając własne mieszkanie możemy napotkać się z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, które wykorzystać można w naszych wnętrzach. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie pokładu jachtowego jako podłogi w łazience. Jest to pomysł, który dawniej nie był wykorzystywany przez osoby urządzający wnętrza, jednak aktualnie staje się on coraz bardziej popularne. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam zarówno plusy jak i minusy tego rozwiązania. Być może dzięki naszemu porównaniu część osób zastanowi się nad tym, czy rozwiązanie to jest dobrym pomysłem w ich mieszkaniu.

Plusy podłogi jachtowej w domu.

Jako pierwsze chcielibyśmy wymienić plusy wykorzystanie tego rodzaju materiału w domowej łazience. Pierwszy element jaki chcielibyśmy wymienić jest odporność pokładu jachtowego na wilgotność. Jest on stworzony do pomieszczeń, w których dochodzi długotrwałego zetknięcia podłogi z wodą. Dzięki temu nie musimy obawiać się że drewno ulegnie zniszczeniu. Bardzo ważnym aspektem, który przyciąga wielu klientów jest oczywiście wygląd. Parkiet jachtowy nadaje pomieszczeniu eleganckiego i klasycznego charakteru, jest to cecha pożądaną przez wielu właścicieli wnętrz. Jest to materiał wysokiej jakości odporny na zniszczenia, bardzo prosty w codziennym czyszczeniu. Możemy być pewni, iż będzie służył nam on przez wiele lat, a jego stan nie ulegnie zmianie. Ostatnim plusem jaki chcielibyśmy państwu wymienić jest łatwość montażu. Według nas jest to świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o klasycznej łazience, wysokiej jakości materiale na podłodze, a także łatwym utrzymaniu czystości.

Minusy podłogi jachtowej

Pokład jachtowy jako Podłoga w łazience minusy – to możemy wymienić tylko trzy cechy, które przez część klientów mogą być odebrane jako minusy. Po pierwsze elementem, który może zniechęcać nas do wybrania tego produktu jest jego cena. Koszt zamontowania metra kwadratowego pokładu jachtowego w domu może wynosić nawet 400 zł. Jeśli chodzi o sposób jego oczyszczania, jak już wcześniej wspominaliśmy jest on prosty w utrzymaniu higieny, jednak może zostać uszkodzony w trakcie szorowania. Z tego powodu powinniśmy unikać tej czynności w trakcie codziennych prac porządkowych. Ostatni minusem o jakim chcielibyśmy wspomnieć jest konieczność olejowania tego rodzaju parkietu. Dzięki temu zwiększamy jego trwałość, a także sprawiamy, już jego wygląd staje się dużo bardziej efektowny. Niestety dla części klientów może okazać się tą wadą tego rodzaj materiału.