Bohema i glamour — najmodniejsze style wnętrzarskie tego sezonu

Obecnie najpopularniejsze są style glamour i bohema. Wiele osób doceniło ich zalety i walory estetyczne. Nie da się jednak zaprzeczyć, że są one całkowicie od siebie różne. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych stylów — czym się charakteryzują i jakie mają cechy.

Styl bohemy

Styl boho jest stylem wolności. Nie przestrzega żadnych zasad, kanonów i systematycznej organizacji.

Ten styl jest typowy dla osób wykonujących zawody twórcze — artystów, projektantów, poetów, muzyków. Nielinearność, chaos i wyobraźnia w zakresie przenoszenia przedmiotów i schematów kolorystycznych, nieodłącznie związane ze stylem bohemy, są szczególnie atrakcyjne dla niezwykłych osobowości.

Jeśli chcesz stworzyć w swoim mieszkaniu styl boho, zadbaj o jego wypełnienie. Styl boho oznacza dużą ilość mebli, które powinny być zróżnicowane i bardzo kolorowe.

Sofę udekoruj kratą i kolorowymi poduszkami, ściany obficie udekoruj obrazami w różnych ramach, plakatami, płaskorzeźbami i dekoracjami ściennymi. Im więcej masz zdjęć i im lepiej ze sobą kontrastują, tym bardziej będą one korzystne.

Styl glamour

Glamour w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza “luksus, przepych”. Jest to styl, który przekazuje komunikat, że w domu mieszkają zamożni ludzie. Używane są wyłącznie meble najlepszej jakości. W całym budynku panuje poczucie nowoczesności, a trendy są na bieżąco aktualizowane.

Z jakiegoś powodu wiele osób uważa, że styl glamour we wnętrzach to nic innego jak czerń i biel, dżet, pióra i inne pretensjonalne atrybuty. Dziś masz szansę spojrzeć na to z innej strony i zobaczyć glamour jako styl wyrafinowany, elegancki i niedopowiedziany.

W stylu glamour lustra muszą mieć szykowne ramy. Mogą być wykonane ze szkła, metalu lub tworzywa sztucznego. Ich głównym celem jest zwrócenie uwagi na konkretny obszar pomieszczenia i sprawienie, by wyglądało ono okazale i efektownie.

Glamour jest nasycony lustrzanymi odbiciami, chromowanymi lub złoconymi detalami. Użyj wielu powierzchni tego typu, aby stworzyć ciekawe załamania światła.

Jeśli lubisz wykorzystywać nadruki w tekstyliach, glamour na to pozwala. Należy jednak preferować graficzne ornamenty, monotonne, proste wzory i kontrastowe zestawienia kolorów. Takie tkaniny wyglądają szczególnie efektownie na sofie, w projektach dywanów i zasłon.

Glamour wiąże się z zastosowaniem nowoczesnego wystroju. O ile w dekoracji ścian i wyborze mebli można selektywnie kupować klasyczne przedmioty, to na etapie dekorowania nie jest to dozwolone. Podążaj za trendami i tendencjami w modzie. W domu należy stosować wyłącznie aktualne wzory.