Okna – inwestycja na lata. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien

Każdy jeden posiadacz domu czy mieszkania prędzej czy później będzie musiał zdecydować się na jego remont. Nie ma rzeczy niezniszczalnych i na wieki, dlatego posiadając swoje cztery kąty musimy liczyć się z ich odnową co jakiś czas. Mieszkając w prywatnym domu interesuje nas nie tylko wnętrze budynku, ale także jego warstwy zewnętrzne takie jak np. elewacja, dach czy stolarka okienna.

Czas na remont

Kiedy decydujemy się na remont? To kwestia indywidualna każdego z nas. Wielu podejmuje decyzję o remoncie dopiero jak jest on naprawdę konieczny. Czyli obiekt, który poddajemy pracom budowlanym musimy odnowić, aby nadawał się do użytku lub zapewnił nam wyższy komfort i wygodę podczas życia codziennego. Czasem decyzję o przeprowadzeniu prac budowlanych podejmujemy z chęci zmiany czegoś na nowe. Również podczas zakupu starszego domu jego nowi nabywcy przed zamieszkaniem gruntownie go remontują pod siebie.

Remonty małe i duże

Nie zawsze remont dotyczy całego budynku lub mieszkania. Czasem procesowi temu poddana jest tylko jego część. Jednak remont wiąże się z pewnymi nieudogodnieniami w codziennym funkcjonowaniu. Podczas prac remontowych jesteśmy skazani na mniejsze warunki komfortowe podczas życia codziennego . W niektórych przypadkach musimy wręcz na okres poważniejszych prac budowlanych opuścić budynek ( względy bezpieczeństwa). W dzisiejszych czasach rynek przepełniony jest materiałami budowlanymi oraz akcesoriami do użytku domowego. Dlatego mamy szeroki wybór począwszy od materiałów budowlanych ( farby, grunty, cementy, płyty) po materiały wykończeniowe: płytki, okna, drzwi, panele itp.)

W co warto zainwestować podczas remontu?

Jeżeli jesteśmy właścicielami domów prywatnych to bardzo ważne są dobrej jakości okna oraz drzwi. Okna mają spełniać nie tylko nasze oczekiwania wizualne, ale także mają zabezpieczać nasz dom przed nadmierną utratą ciepła. Mają być funkcjonalne, piękne i bezpieczne. Okna to inwestycja na lata, dlatego musi być dokładnie przemyślana.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien

Na rynku mamy bardzo szeroki wachlarz rodzajów okien do wyboru. Przede wszystkim musimy zdecydować już na samym początku czy profile okienne będą drewniane czy plastikowe (z PCV). Zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników. Jakie wybrać? To już kwestia indywidualna każdego z nas. Jednak jeżeli chodzi o cenę to okna wykonane z drewna są znacznie droższe od tych z PCV. Poza względami wizualnymi i użytkowymi powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry jakie okna posiadają. Najważniejszym parametrem branym pod uwagę jest współczynnik przenikania ciepła tzw. współczynnik U. Aby nasz dom był bardziej energooszczędny, a tym samym rachunki za ogrzewanie były niższe powinniśmy wybrać okna, których współczynnik U wynosi maksymalnie 1,2. Jednak im mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym więcej zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie zimą. Kolejnym ważnym współczynnikiem jaki ma wpływ na nasz wybór jest izolacyjność akustyczna Rw (dB). Im większy współczynnik Rw tym mniej hałasu przenika nam z otoczenia do wnętrza budynku. Dlatego jeżeli mieszkamy w bardzo głośnym miejscu ( np. ruchliwa ulica), warto zainwestować w okna o Rw pomiędzy 35 – 40 dB. Zwiększy to na pewno nasz komfort życia codziennego. W swoim domu chcemy czuć się maksymalnie bezpieczni dlatego możemy zdecydować się także na modele okien z systemami przeciwwłamaniowymi.

Okna internorm cieszą się dużym zainteresowaniem na naszym rynku. Klient w jednym miejscu może znaleźć nie tylko okna, ale także drzwi oraz wszystkie akcesoria związane ze stolarką drzwiową i okienną. Swoje siedziby mają w wielu miastach Polski. Zarówno punkty okna Rzeszów, Kraków, Warszawa czy Gdańsk, czyli takie w większych miastach jak i te punkty w mniejszych miejscowościach są bardzo często odwiedzane przez przyszłych zadowolonych klientów.